wytrysk
Potencja

Jak opóźnić wytrysk?

Seks powinien nieść za sobą pełną satysfakcję dla obu partnerów, jednak niestety może być to trudne dla pewnej części mężczyzn. W razie zbyt szybkiego wytrysku kobieta niekoniecznie musi być zadowolona, jednocześnie jest to wielka ujma dla mężczyzny, dlatego temat jest bardzo delikatny.

Zagrożona męskość

Partner może poczuć się tak, jakby jego męskość była zagrożona, w końcu nie potrafi stanąć na wysokości zadania i zaspokoić swojej kobiety. Co jednak zrobić, by seks nie trwał kilku sekund i kobieta również była spełniona? Osoby cieszące się udanym życiem seksualnym, zwykle posiadają znacznie wyższe poczucie własnej wartości oraz lepiej radzą sobie z codziennymi problemami. Ma to związek między innymi z brakiem frustracji, którą odczuwają osoby niemogące zaspokoić siebie lub swojego partnera.

Problem z wytryskiem

Przedwczesny wytrysk nie jest problemem jedynie młodych mężczyzn zaczynających współżycie, jest to zjawisko dość często spotykane, dlatego też nie możemy wmawiać mężczyźnie tego, że ich niedysponowanie jest tylko i wyłącznie ich problemem i że nie może się przez to nazywać męskim. Problem przedwczesnego wytrysku występuje wówczas, gdy nie jesteś w stanie nawet rozpocząć współżycia, w od momentu podniecenia do szczytowania upływa zaledwie kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund.

Przyczyny wczesnego wytrysku

O przedwczesnym wytrysku mówmy, gdy ejakulację wywołuje nawet niewielkie podniecenie i nie pozwala ona rozpocząć penetracji lub rozpoczyna się zaraz po zbliżeniu. Jakie mogą być przyczyny tego problemu? Przykładowo zaburzenia emocjonalne, zmęczenie, problemy neurologiczne, a nawet zbyt częste samodzielne zaspokajanie potrzeb seksualnych. Jak możemy pomóc  mężczyźnie w tych problemach? Przede wszystkim nie należy wyśmiewać go ani obwiniać za ten stan rzeczy, gdyż jest to naprawdę drażliwy temat dla mężczyzny. Musimy okazać mu wsparcie i najlepiej szczerze z nim porozmawiać. Może to czas, by udać się do lekarza? W dzisiejszych czasach nie powinno być to powodem do wstydu, w końcu doświadczony specjalista pomoże nam w jak najlepszy i najbardziej odpowiedni dla nas sposób rozwiązać nasze problemy, przede wszystkim przepisując odpowiednie preparaty. Wspierajmy się przez cały okres leczenia, by później na nowo móc cieszyć się z pełni życia seksualnego i jak najlepszych doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *