męska samotnosć
Potencja

Męska samotność

Problemy z sferze intymnej dotykają coraz szerszej grupy mężczyzn. Powodem tych problemów może być stres, przepracowanie czy też stosowanie nieodpowiedniej diety. Poprawa tej sytuacji wydaje się czymś prostym do uzyskania. Rzeczywistość jednakże pokazuje, że faktycznie jest inaczej. Owe problemy narastają, a liczba mężczyzn, które one dotyczą, jest coraz większa. Trudno jest dokładnie tę liczbę określić z uwagi na to, że wielu mężczyzn nie przyznaje się do problemów w sferze intymnej.

Czy szukasz pomocy?

Tylko 8% mężczyzn, których potencja seksualna szwankuje, otwarcie o tym mówi i szuka pomocy u profesjonalistów, udaje się z tym problemem do lekarza. Wydaje się zatem, że sedno problemu nie leży wyłącznie w takich aspektach jak stres czy też zła dieta. Tutaj należy wskazać na takie zjawisko jak męska samotność, jak zatracenie męskiego ideału, wizerunku mężczyzny idealnego. Współczesny mężczyzna to zupełnie inne wartości, a jego rola w rodzinie, w społeczeństwie, w wielu przypadkach jest zupełnie odmienna od typowej męskiej natury. Tym samym znany wielu ideał męskości, wzorzec męskości idzie w zapomnienie. Należy również podkreślić, że współczesny mężczyzna pozostaje sam ze sobą jeśli chodzi o kwestię obniżającej się jego sprawności seksualnej.

Jak radzić sobie z samotnością?

Podkreślanie tego, że mężczyzna powinien stawiać czoła wyzwaniu, że powinien sam radzić sobie z problemami, powoduje właśnie osamotnienie mężczyzn w obliczu tych problemów. Ponadto również należy wskazać na to, że wizja wizyty u lekarza wiąże się z pewnym stereotypem przyznania się do własnej słabości. Fizycznie mężczyzna zatem jest gotowy na to, aby po prostu wstać z kanapy i udać się do lekarskiego gabinetu, ale w sferze psychicznej wychodzi to poza granice jego wyobrażenia. Tym samym nie dziwi to, że większość mężczyzn, których problem obniżonej sprawności seksualnej dotyczy, nic nie robi z tym, aby sobie pomóc. Ucieczka w pracę, ucieczka w jakieś hobby jest dobra na krótką metę, ale sedna problemu nie rozwiązuje. Sięganie po powszechnie dostępne suplementy diety oraz leki bez recepty może wprawdzie pomóc w pewnym zakresie, aczkolwiek nie zawsze.

Obniżona sprawność seksualna

Przyczyny obniżonej sprawności seksualnej mężczyzn jest nader widoczny, a specjaliści z zakresu seksu mówią nawet o tym, iż współcześnie seks staje się pewnego rodzaju luksusem. W takiej sytuacji jedynym rozsądnym i właściwym rozwiązaniem staje się udzielenie pełnego wsparcia mężczyznom, podkreślenie ich roli i to zadanie, które w głównej mierze spoczywa na barkach ich partnerek. Oczywiście można jak najbardziej posiłkować się różnymi lekami oraz suplementami diety, ale nadto koniecznym elementem jest wzbudzenie w mężczyźnie poczucia własnej wartości. Ponadto również bardzo istotnym elementem jest znalezienie faktycznej przyczyny występujących problemów oraz usunięcie przeszkód. Może to bowiem być owa niewłaściwa dieta, może być przepracowanie, stres. Jeśli chodzi o te elementy, to dokonanie zmian w tym obszarze jest stosunkowo łatwe. To oczywiście nie wszystko, ponieważ jak już to wspomniano, istotnym elementem jest psychika mężczyzny i jego poczucie pełnej akceptacji, poczucie męskości. Zjawisko, o którym tutaj mowa, jest bardzo szeroko zakrojone i dosyć powszechne. Biorąc pod uwagę aktualne trendy, można mieć obawy, że może się ono stale pogłębiać, a tym samym trudno będzie mówić o poprawie sytuacji. O sferę seksualną tymczasem warto zadbać, ponieważ jest ona jedną z bardziej istotnych w codzienności człowieka i w bardzo dużym stopniu wpływa na jego codzienność, na jego życie codzienne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *