potencja
Potencja

Potencja i jej znaczenie

 Potencja ma dwa znaczenia w seksuologii. Jednym z nich to zdolność organizmu mężczyzny do seksualnych reakcji, która jest mierzona częstotliwością seksualnych reakcji w danym czasie. Z niektórych badań wynika, że mężczyźni, którzy kończą dwudziesty rok życia są zdolni do odbywania kilku stosunków jeden po drugim, w krótkim okresie czasu. Natomiast biorąc pod uwagę kobiety, nieliczne z nich są w stanie przeżyć orgazm wielokrotnie podczas jednej nocy.

Wyraz seksualności

Potencja to również wyraz seksualnej sprawności. Jest to zdolność, która ma zadanie spełnić odczucia seksualne, różne zachowania oraz inne określone funkcje. Bez potencji mężczyzna nie jest w stanie odbyć żadnego zbliżenia z kobietą. Potencja służy do doprowadzenia satysfakcjonującego seksu (stosunku płciowego) między dwojgiem ludzi, zarówno po stronie kobiety jak i mężczyzny, ponieważ w dużej mierze orgazm u kobiet jest spowodowany zadowoleniem i satysfakcją, którą otrzymuje od mężczyzny. Nie można zapomnieć o wspomnieniu tu również o tym, że potencja jest równoznaczna z tym, że podczas stosunku płciowego może dojść do zapłodnienia, czyli stworzenie nowego życia.

Problem z potencją

Wiele mężczyzn już nawet po czterdziestym roku życia ma zaburzenia potencji, które mogą powodować niezdolność do reakcji, która występuje przy narządach płciowych, jest to brak gotowości do odbycia stosunku bądź brak erekcji. Brak jest również czasami podstawowego podniecenia u mężczyzn, co powoduje brak możliwości odbycia zbliżenia oraz brak możliwości osiągnięcia orgazmu. U mężczyzn rozmowa na temat potencji, to temat tabu. Raczej się go unika, ponieważ w wielu przypadkach jest to bardzo istotna rzecz, która stoi na piedestale pewności siebie. Każdy mężczyzna musi zdawać sobie sprawę z tego, że z wiekiem potencja spada, a już później zanika całkowicie.

Można ten stan oczywiście opóźnić, dzięki zwiększeniu swojej aktywności fizycznej, a co najważniejsze częstsze wizyty u lekarzy i branie odpowiednich leków i witamin. Jednym z powodów występowania zaburzeń erekcji, jest następstwo chorób związanych z układem moczowym, w tym oczywiście gruczołu prostaty. U mężczyzn brak potencji wynika również z powodu takiego jak obawa przed niechcianą ciążą, ponieważ wychowanie dzieci jest ważne, a mając ich za wiele nie pozwala na godne życie. Niektórzy traktują zbliżenia seksualne jak „sport”, dlatego też niechciana ciąża nie byłaby mile widziana. Sprawność seksualna zależy w dużej mierze od stanu zdrowia danego mężczyzny, dlatego jednoznacznie nie można stwierdzić kiedy u kogo takie zaburzenia mogą mieć miejsce, u niektórych szybciej, a u niektórych później.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *