potencja
Seks

Bezpieczne „problemy” z erekcją

Bardzo popularne jest przekonanie, że zdrowy mężczyzna cały czas odczuwa podniecenie seksualne. Ma to mieć niby związek z dostatecznie męskim poziomem testosteronu. Idąc tym tropem, każdy „prawdziwy” mężczyzna powinien być zawsze gotowy do podjęcia współżycia seksualnego. Co gorsza, taki pogląd jest wpajany chłopcom, którzy dopiero wchodzą w stan dojrzewania i mają problemy z zaakceptowaniem zmieniającego się ciała. Tymczasem prawda wygląda zupełnie inaczej.

Indywidualna seksualność

Seksualność człowieka jest przede wszystkim indywidualną sprawą. Nie każdy odczuwa podniecenie w takiej samej sytuacji i nie każdy ma ochotę na seks bez względu na czas i miejsce. Zwykle to kobiety uchodzą za kapryśne i mające wymówek na pęczki. Jednak warto podkreślać, że mężczyźni też mogą najzwyczajniej w świecie nie mieć ochoty  na aktywność seksualną i nikt nie ma prawa mieć do nich o to pretensji. Na satysfakcjonujące życie seksualne ma wpływ wiele czynników, do których można zaliczyć między innymi poczucie bezpieczeństwa, poziom stresu, problemy w pracy czy ogólnie w życiu albo po prostu gorszy dzień.

Brak apetytu na seks

Brak apetytu na seks nie jest wiec oznaką braku męskości. Jest zwykłą potrzebą organizmu do odpoczynku i relaksu. Są zwolennicy poglądu, że współżycie seksualne jest idealnym sposobem na redukcję napięcia zgromadzonego przez cały dzień. Owszem, jednak trzeba pamiętać, że seks to również aktywność fizyczna, na którą najzwyczajniej w świecie możemy nie mieć siły ani ochoty. Brak erekcji w takich sytuacjach zwykle wzbudza u mężczyzn niepokój, a to tylko potęguje taki stan. Ma to jednak ścisły związek ze wspomnianymi wcześniej poglądami. Od mężczyzn w tej kwestii wymaga się znacznie więcej niż od kobiet. Kobieta ma prawo odmówić współżycia ze względu na zmęczenie i jest to zupełnie zrozumiałe i akceptowane. Jeśli partner ma na ten temat inne zdanie, to jest oznaką grubiaństwa i braku wyrozumiałości. Natomiast mężczyzna odmawiający seksu swojej kobiecie z automatu zostaje posądzony o zdradę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *