choroby intymne
Seks

Dolegliwości intymne – jak je pokonać?

Seks jest słusznie kojarzony z przyjemnością. Jednakże równocześnie też bardzo ważnym elementem staje się w tym miejscu dbanie o zdrowie intymne, o higienę. Seks ma swoją drugą, nieco ciemniejszą stronę. Chodzi mianowicie o występowanie dolegliwości intymnych, które dotyczy w głównej mierze kobiet. Dolegliwości intymne mogą być związane z kobietami w każdym wieku. Aby mówić o utrzymaniu zdrowia intymnego na właściwym poziomie, należy wskazać na konieczność zaistnienia odpowiedniej edukacji seksualnej. Poza tym czymś koniecznym staje się także dostęp do fachowej opieki ginekologicznej.

Choroby układu intymnego

Na każdym etapie można wyróżnić określone choroby, określone zagrożenia związane z życiem seksualnym i jego powiązaniem ze sferą intymną. W okresie dojrzewania problemem mogą stać się zaburzenia związane z cyklem miesięcznym, aczkolwiek pewne zaburzenia mogą pojawiać się już w wieku dziecięcym. Jednakże w tym wieku potrzeba jest bardzo delikatnego podejścia do owego tematu. Tym samym leczenie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości powinno być prowadzone przez ginekologa dziecięcego. W wieku dojrzałym możemy mieć do czynienia z szeregiem różnego rodzaju dolegliwości intymnych. Niektóre z nich być może nie są bardzo groźne dla zdrowia i równocześnie też są łatwe do wyleczenia. Niemniej jednak mogą być one bolesne, a dodatkowo mogą powodować dyskomfort danej osoby.

Oczywiście mówiąc o dolegliwościach intymnych, trudno jest mówić równocześnie o udanym życiu seksualnym. Jeśli temu towarzyszy ów dyskomfort oraz ból, to nie ma mowy o jakiejkolwiek przyjemności wynikającej ze stosunku seksualnego. Właściwa ochrona przed wystąpieniem dolegliwości intymnych jest regularna wizyta u ginekologa, jest codzienna higiena przy użyciu właściwych środków ochrony. Poza tym bardzo ważnym elementem jest także racjonalne podejście do seksu.

Częsta zmiana partnerów

Jeśli często zmieniamy partnerów seksualnych, jeśli decydujemy się na przygodny seks, to wówczas bardzo trudno jest mówić o zachowaniu pełnego bezpieczeństwa w zakresie zdrowia seksualnego. Jest to aspekt, który jest bardzo ważny nie tylko z uwagi na poczucie komfortu oraz przyjemności z seksu. Powodem dla którego warto jest dbać o swoje zdrowie seksualne jest ryzyko przeobrażenia się drobnej infekcji w jakieś poważne schorzenie zagrażające życiu danej osoby. Najbardziej zasadniczo obawiamy się takich schorzeń jak nowotwory czy też zakażenie wirusem HIV, a jest to możliwe właśnie poprzez brak odpowiedniej higieny związanej z naszym życiem intymnym.

One thought on “Dolegliwości intymne – jak je pokonać?

  1. Tutaj jestes: Blog dla pacjentow Psychologia Jak pokonac nerwice?Pacjenci, ktorzy zglaszaja sie do mojego gabinetu, czesto swoje dolegliwosci opisuja w nastepujacy sposob: „Nie wiem co sie ze mna dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *