inteligencja seksualna
Seks

Inteligencja seksualna

 Seksualna inteligencja, zwana inaczej SQ jest cechą, określającą poziom satysfakcji z naszego seksualnego życia. Wbrew wielu czynnikom, ona nie zależy od liczebności seksualnych partnerów bądź też wyszukanych najbardziej pozycji seksualnych. Seksualna inteligencja to przede wszystkim pewna świadomość, że coś sprawia przyjemność nam w sypialni, jednocześnie rozumiejąc potrzeby naszej drugiej połówki. Seksualna inteligencja to cecha, której trzeba się w pewien sposób nauczyć.

IQ w sferze seksu

Jej podobna nazwa do IQ nie ma z nią nic wspólnego. Dotyczy ona budowania seksualnych relacji oraz sfer psychiki. Niektórzy będą zdziwieni, ale inteligencję seksualną każdy otrzymuje można powiedzieć w spadku po swoich przodkach. Nie oznacza to jednak, że ludzie o inteligencji seksualnej niskiej skazani są na mało satysfakcjonujący i nudny seks. Bardzo często dość niskie SQ spowodowane jest fałszywymi przekonaniami co do seksualnego życia, które jeszcze w dziecińskie wpoili nam rodzice. Później przez wzorce, które są nieprawdziwe i utrwalone z popkultury. Jeżeli chcemy zwiększyć swoją wiedzę i ogólnie seksualną inteligencję, trzeba pozbyć się schematów odnośnie seksu. To właśnie one nas blokują i uniemożliwiają czerpanie satysfakcji, pełnej satysfakcji z doznań i zbliżeń seksualnych. Są one także przyczyną kompleksów, które tylko narastają.

Seks bez kompleksów

Jeśli chodzi o seksualną inteligencję nie posiada stałej definicji. Zazwyczaj jest to zespół cech, charakteryzujące osoby, które są w pełni zadowolone z życia seksualnego. Osoba seksualnie inteligentna: świadoma jest swoich potrzeb oraz wie, co jest dla niej przyjemne, a co nie; jest otwarta na potrzeby swojego partnera (seksualne). Potrafi być asertywna oraz potrafi powiedzieć „nie”; ze swoim partnerem umie rozmawiać o sprawach seksualnych, a także bez żadnych problemów i krępacji potrafi komunikować swojemu partnerowi swoje potrzeby; chęć ciekawości pozwala na odkrywanie nowych seksualnych pozycji, a także technik, aby swoje seksualne życie urozmaicić; co najważniejsze, ciągle potrafi „uczyć się” partnera oraz umie rozpoznawać jego niewerbalne komunikaty, które wysyła jego ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *