seks a stres
Seks

Seks w obliczu stresu

Seks to jeden z tych elementów w ludzkiej codzienności, który powinien zajmować bardzo szczególne miejsce. Powoduje on wiele pozytywnych aspektów zdrowotnych, powoduje lepsze samopoczucie, lepszą samoocenę. Innym elementem, z którym współcześnie mamy dosyć często do czynienia, jest stres. Zestawiając ze sobą te dwa elementy, uzyskujemy swego rodzaju mieszankę wybuchową. Seks i stres nie idą w parze, nie można ich ze sobą pogodzić.

Potencja a stres

Tak naprawdę seks może znacząco obniżyć poziom potencji seksualnej człowieka, może znacząco pogorszyć jego chęć odbycia stosunku. Stres wpływa na poziom psychicznego i fizycznego zmęczenia człowieka, odbiera ochotę na pewne czynności, jest powodem tego, że człowieka przestają cieszyć codzienne przyjemności. Można mówić o braku energii na seks. Owszem, w obliczu występującego stresu, w obliczu jego nasilenia, seks może być sposobem na chwilowe zapomnienie. W tym znaczeniu można mówić o pozytywnym aspekcie, o sposobie na to, aby z tym stresem w pewnym zakresie sobie radzić. Jednakże pozostaje jeszcze jeden element.

Stres a hormony

Chodzi mianowicie o to, że zwiększenie poziomu stresu powoduje również zwiększenie poziomu hormonów stresu w ludzkim organizmie. Mowa jest o prolaktynie, mowa jest także o kortyzolu. Jednocześnie też stres może dotyczyć kwestii tego czy jesteśmy w stanie stanąć na wysokości zadania i zadowolić naszą partnerkę seksualną. Jeśli bowiem zdarzy nam się sytuacja, w której nie będziemy w stanie utrzymać wzwodu, gdy nie będziemy mieli do czynienia z wystarczającą erekcją, to kolejne zbliżenie może taką obawę oraz stres wywołać. Jest to tym samym krok do tego, aby w pewnym sensie się zablokować, aby stres nas zdominował, aby miał wpływ na nasze życie seksualne. Oczywiście można w takim momencie sięgnąć po pewne wspomaganie, po określone tabletki zwiększające erekcję, aczkolwiek należy sięgnąć najpierw po inne metody pozwalające usunąć z codzienności stres i tym samym poprawić jakość życia seksualnego.

Na pewno w tym miejscu ważnym elementem będzie szczera rozmowa ze swoją partnerką. Jej akceptacja różnych trudnych sytuacji w bardzo dużym stopniu może pomóc w obniżeniu poziomu stresu. Musimy mieć tę świadomość, że współcześnie mamy do czynienia z bardzo dużym poziomem stresu, z wieloma sytuacjami mogącymi wywołać ów stres i tym samym obniżyć poziom swojej sprawności seksualnej. Stres to tylko jeden z tych czynników, które współcześnie mają bardzo duży wpływ na poziom sprawności seksualnej człowieka. Warto jest zatem go unikać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *