Seks wśród Chińczyków – największe ciekawostki
Seks

Seks wśród Chińczyków – największe ciekawostki

Seks wśród Chińczyków to nie tylko chwila, kiedy dajemy ponieść się emocjom. Na chiński seks ma wpływ bardzo wielka ilość czynników. Najważniejszymi z nich jest konfucjanizm oraz taozim. To właśnie one dopuszczają różne zachowania seksualne, a osoby które przestrzegają tradycji ściśle ją przestrzegają.

Czym jest taoizm i jaki ma wpływ na życie seksualne Chińczyków?

Taoizm to ruch niezwykle popularny w Azji. Rozpoczął się w III wieku naszej ery. Dziełem na którym opiera się religia jest Tao – tekin, a jego twórcą Lao – tsy. W swojej pracy zawiera bardzo wiele różnorodnych idei, które do dnia dzisiejszego wpływają na życie ludzi. Najważniejsze to:

  • Dostosowanie się do wszechświata
  • Jedność człowieka i przyrody
  • Skromność, spokój
  • Zachowanie praw natury
  • Bezużyteczność dumy

Taoizm określa również kontakty seksualne, obejmujące małżonków, którzy wyznają ową religię. Życie seksualne wedle zasad Taoizmu można określić jako bardzo bogate i różnorodne, zaś kobieta ma prawo osiągnąć rozkosz. Wedle Lao – tsy rodzina powinna wypełniać zasady patriarchów. Wyróżnia się jednak mniejszy wpływ mężczyzny, w życiu rodzinnym. Twórca idei skupił się na partnerstwie seksualnym. Pod tym względem obie strony mają prawo zaspokoić swoje seksualne potrzeby.

Taoizm akceptuje ludzką seksualność

Taoizm to azjatycki ruch religijny, który w pełni akceptuje seksualność człowieka. W niektórych przypadkach seks nabiera nawet mistycznego znaczenia. W Taoizmie męski pierwiastek określany jako jang, oznacza jasnego, czerwonego, płonącego smoka, ptaka, koguta w letnich górach. Materializuje się on w nasieniu. Z kolei kobieta określana jest jako jin. Określenie to oznacza ciemny, głęboki, wodne naczynie. Jej energia magazynowana jest w pochwie.

Taoizm i jego wpływ na seks

Taoizm jest równoznaczny z harmonią, która powinna panować pomiędzy człowiekiem, a otaczającym go światem. Jak wierzą wyznawcy religii w czasie orgazmu uwalniana jest esencja naszego ludzkiego życia. Dzięki temu osoby uprawiające seks mogą wzajemnie wymienić energię. Dzięki temu następuje u nich wyższy poziom samorozwoju, połączenie płci, a tym samym pochłonąć od swego partnera jeszcze większą ilość energii. Seks może więc zapewnić nam dłuższą żywotność, a nawet długowieczność.

Dużą rolę w Taoizmie odgrywają wstępne pieszczoty, które uważa się za stymulację wydzielania dużej dawki energii. Dodatkowo dzieło pełne jest technik seksualnych, które określają sposoby kontaktu płciowego, a także malowniczo określają intymne części ciała. Seks Chińczyków, których wiara opiera się na Taoizmie jest więc bardzo urozmaicony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *