opalanie
Zdrowie

Jak zabezpieczyć skórę przed promieniowaniem UV

Każdy z nas wie, co to znaczy za długo przebywać na słońcu. Powinniśmy chronić naszą skórę, ponieważ w niektórych przypadkach może dojść do poważnej choroby lub poparzeń. Zbyt długie przebywanie na słońcu powoduje również szybsze starzenie się skóry, wysuszanie jej.

Promieniowanie a skóra

Promieniowanie ma na nas nie tylko negatywny wpływ ale również pozytywny. Dzięki promieniom dostarczamy do organizmu witaminę D3, która jest ważna od pierwszych dni naszego życia, poprawia nasze samopoczucie oraz wydziela hormon szczęścia. Gdy upały są bardzo intensywne powinniśmy jednak w godzinach „szczytu” między 11-15 przebywać w cieniu, nosić lekkie, zwiewne ubrania, aby zakryć skórę, a co najważniejsze pamiętać o nakryciu głowy w postaci jakiegoś np. kapelusza. Musimy również pamiętać o dostarczaniu wody do organizmu, aby się nie odwodnić, nawilżać skórę olejkami, sprayami, kremami specjalnie do tego przeznaczonych z filtrami UV. Powyższe produkty należy kilkukrotnie nakładać na ciało, nie tylko raz przed samym wyjściem z domu. Preparaty użyte jednorazowo nie chronią naszej skóry.

Gdy podczas opalania będziemy korzystać z kąpieli wodnych, musimy pamiętać o tym, aby kremy, które stosujemy były z właściwościami do wody. Należy również pamiętać o ochronie skóry po przyjściu do domu, czyli preparaty przeznaczone po opalaniu. Aby nawilżać wysuszoną skórę przez słońce. Najważniejsze to to, abyśmy dbali o nasze pociechy, bo one są najbardziej narażone na zbyt szybkie opalanie, oparzenia, ponieważ mają bardzo wrażliwą skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *