lawenda
Zdrowie

Lawenda i jej właściwości

Lawenda jest rośliną, jest ziołem, które przede wszystkim jest wykorzystywane w kosmetologii. Jednakże nie można tutaj nie wskazać także na jej działanie lecznicze. W tym względzie lawenda ma człowiekowi do zaoferowania bardzo wiele pozytywnego. Na jakie zatem korzyści może liczyć człowiek stosujący produkty na bazie lawendy?

Relaksuje i uspokaja

Na pewno trzeba tutaj wskazać na to, że roślina ta wykazuje działanie uspokajające oraz pobudzające. Pewne skrajności, ale bynajmniej nie wykluczające się. Jeśli jesteśmy pod wpływem stresu, różnych nerwowych napięć emocjonalnych, olejek z lawendy może nam wydatnie pomóc. Z drugiej strony jeśli jesteśmy zmęczeni, brak nam energii, to wówczas właśnie lawenda nas może pobudzić i sprawić, że będziemy mieli siłę oraz ochotę do tego, aby działać. Ponadto również lawenda jest takim ziołem, które wykazuje pozytywny wpływ na układ trawienny człowieka. Można tutaj mówić o poprawie apetytu, można mówić o pobudzaniu sokół żołądkowych jak i pobudzeniu wydzielania żółci. Lawenda wspomaga ruchy perystaltyczne w jelitach, a tym samym będziemy mówili o lepszym funkcjonowaniu układu trawiennego. Jednocześnie też należy wskazać na to, że lawenda wykazuje działanie przeciwbólowe.

Tym samym jeśli mamy do czynienia z jakimś napięciem mięśniowym, warto jest sięgnąć po kwiaty lawendy, które mają działanie rozluźniające i mogą okazać się najbardziej trafnym produktem mogącym nam w tejże sytuacji wydatnie pomóc. Jak więc widać, w naturze, w roślinach tkwi właśnie źródło naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *