antykoncepcja
Zdrowie

Stosowanie środków antykoncepcyjnych

Seks to element, który staje się przyjemnością, aczkolwiek nie zawsze jest. Różne czynniki mogą bowiem powodować, że mamy do czynienia z zażenowaniem, ze schorzeniami, z brakiem satysfakcji ze stosunku seksualnego. W tym miejscu chcemy wskazać na stosowanie środków antykoncepcyjnych jako elementu, który…no właśnie.

Zapobieganie nieplanowanej ciąży

Powszechnie uważane są one za środek, który ma na celu zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. W rzeczywistości jednak ich znaczenie jest znacznie szersze. Środki antykoncepcyjne zabezpieczają nie tylko przed ciążą, ale niektóre z nich mogą nas także uchronić przed różnymi chorobami. Należy jednak mieć świadomość, że żaden środek antykoncepcyjny nie uchroni nas przed ciążą jak również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową w stu procentach. Mówiąc o środkach antykoncepcyjnych, w głównej mierze mamy na myśli prezerwatywy. To najbardziej popularne środki, które można bez problemu zakupić w sklepach spożywczo-przemysłowych, na stacjach paliw.

Środek na choroby

Zabezpieczają one przed ciążą, ale jednocześnie też właśnie przed niektórymi chorobami. Musimy jednakże mieć świadomość, że w każdej prezerwatywie istnieją mikropory, poprzez które niektóre z rodzajów wirusów czy też bakterii mogą mimo wszystko przeniknąć. Innym środkiem antykoncepcyjnym, którego należy określić mianem dosyć popularnego są tabletki antykoncepcyjne. Te wypisywane są przez lekarza po przeprowadzeniu wywiadu. Tabletki antykoncepcyjne to tak naprawdę szeroka gama produktów. Niektóre z nich są bardziej bezpieczne, nie mają wpływu na zdrowie kobiety, ale na rynku są w sprzedaży także i produkty, które mogą powodować pewne skutki uboczne. Należy więc dokładnie zapoznać się z działaniem danych tabletek zanim sięgniemy po nie. Można także zastosować wkładki domaciczne, które są zakładane przez lekarza ginekologa. Tutaj jednak należy mieć świadomość, że taka wkładka może mieć wpływ na ciało kobiety również po jej wyjęciu.

 

Stosunek przerywany

Niektóre osoby mają przeświadczenie, że doskonałym sposobem na ochronę przed niechcianą ciążą jest stosunek przerywany. To jednakże nie jest prawda, ponieważ płyn preejakulacyjny w pewnym zakresie wydostaje się z penisa przed wytryskiem. Co więcej, mężczyzna nie odczuwa momentu, w którym to się dzieje. Nie ma zatem na to żadnego wpływu. Środki antykoncepcyjne to element, który może nas w pewnym zakresie uchronić przed niechcianą ciążą, może nas uchronić przed różnymi chorobami.

Musimy jednakże do ich stosowania podejść w sposób rozważny. Do kwestii naszego życia seksualnego musimy podejść w sposób odpowiedzialny, ponieważ nie jest to tylko jakaś czynność mechaniczna, ale jest to element, który dosyć mocno angażuje nas również emocjonalnie, uczuciowo. Mówiąc zatem o seksie, należy brać pod uwagę wszelkie jego pozytywne jak również i te mniej przyjemne aspekty, konsekwencje. Dotyczy to zwłaszcza osób młodych, nastoletnich, w których buzują hormony. Wyobrażenie seksu często jest u nich pozbawione myślenia o tych mniej przyjemnych konsekwencjach współżycia seksualnego, a to błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *