zatoki zioła
Zdrowie

Zioła pomocne w zapaleniu zatok

Kłopoty z zatokami to bardzo częsty problem, który dotyka zarówno dorosłych, jak I dzieci. Dokuczają przede wszystkim wtedy, kiedy rozpoczyna się sezon przeziębieniowy. W takim przypadku nasze prababcie stosowały inhalacje z ziół. Dziś też warto wrócić do tego sposobu, ponieważ badania dowodzą, że jest to sposób niezwykle skuteczny.

Zioła do picia – sposób na zatoki

Jeżeli chcemy wypróbować lecząc zatoki zioła do picia, wówczas warto sięgnąć po kwiaty i owoce czarnego bzu. Z zatkanymi zatokami doskonale radzi sobie także kwiatostan lipy, oraz owoc dzikiej róży. Taką mieszankę zioł warto zaparzyć zaś po ostygnięciu każdego dnia wypić 1, 5 szklanki. Mieszanka działa napotnie, a także znacznie ułatwia oddychanie. Chcą ulżyć sobie w kłopotach zatokowych warto nacierać wnętrze nosa maścią majerankowo. Wystarczy przetrzeć przedsionek nosa a pozytywnie wpłynie to na cały proces oddechowy.

Inhalacje przy zatokach

Lecząc zatoki nie zapomnijmy o inhalacjach. Doskonale sprawdzają się olejki ziołowe, które przynoszą w leczeniu świetne efekty. Najlepsze do oczyszczania zatok są oleki eukaliptusowe oraz lawendowe. Olejki wlejmy do gorącej wody a następnie wdychajmy przez kilka minut napar. Inhalacje, aby były skuteczne należy powtarzać trzy razy dziennie. Warto także wdychać również sok wyciśnięty z cebuli. Szczególnie cenne są zioła szwedzkie w leczeniu zatok. Zawierają one specjalnie skomponowane składniki, które regulują pracę układu oddechowego. Dzięki temu szybko możemy pozbyć się nawet bardzo uporczywych zatok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *